Zwiedzanie Hamburga

Chociaż Niemcy – oczywiście poza Berlinem – zazwyczaj nie kojarzą nam się jako wymarzone miejsce na wakacje czy nawet weekendowy wypad, okazuje się, że również i w mniej znanych niemieckich miastach można naprawdę ciekawie spędzić czas. Jeżeli przejeżdżacie na przykład przez Hamburg, polecamy zatrzymać się tutaj przynajmniej na kilka godzin – jeżeli nie na cały weekend. Okazuje się, że miasto to ma naprawdę sporo do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Dzisiaj podpowiemy, co ciekawego można robić i zobaczyć właśnie w Hamburgu.

Reeperbahn

To odpowiednik amsterdamskiej ulicy czerwonych latarni – koniecznie musicie tutaj przyjść po zmroku! Oczywiście, jak na ulicę grzechu przystało, znajduje się tutaj mnóstwo sexshopów czy klubów ze striptizem – z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W dawnych czasach ulica ta, zlokalizowana w pobliżu portu, była celem wycieczek przede wszystki marynarzy zawijających do Hamburga. Jedna z bocznych uliczek, Herbertstrasse, dostępna jest tylko dla dorosłych mężczyzn. Znaki przed wejściem na tę ulicę informują, że kobiety i dzieci mają tam zakaz wstępu – wszystko dlatego, że zlokalizowane tam domy publiczne mają ogromne przeszklone witryny, w których tańczą nagie kobiety, prezentujące przechodniom swoje wdzięki. Co ciekawe, Reeperbahn często bywa też nazywana dzielnicą Beatlesów. Ci, zanim stali się sławnym na całym świecie zespołem, podobno grywali często właśnie na tej ulicy Hamburga. Znajduje się tutaj nawet pomnik tych najsłynniejszych muzyków świata.

Fischmarkt

W nocy z soboty na niedzielę swoje podwoje przed mieszkańcami Hamburga i turystami otwiera Fischmarkt. Często nie tyle jest to targ, na który mieszkańcy z samego rana przychodzą zrobić zakupy na nadchodzący tydzień. Trafia tutaj również wielu imprezowiczów, którzy o godzinie czwartej czy piątej nad ranem powoli kierują swoje kroki w stronę domu. Niejednokrotnie zahaczają po drodze o Fischmarkt, zlokalizowany w centrum miasta w zabytkowym dziewiętnastowiecznym budynku. Trwa tam właściwie nieprzerwanie impreza z muzyką na żywo, a alkohol leje się wręcz strumieniami. Jednocześnie faktycznie można tutaj zrobić zakupy spożywcze, a nawet zjeść coś na miejscu. Polecamy szczególnie bułkę z rybą, która jest tradycyjnym hamburskim śniadaniem. Możecie zazwyczaj wybrać różne gatunki ryby, a do tego dostaniecie wypiekaną na miejscu chrupiącą bułkę oraz ciekawe, podbijające smak kanapki, sosy. Jest to wręcz perfekcyjna przekąska po imprezie!