Barcelona – magiczne miasto Gaudiego

Każdy, kto kocha Hiszpanię, powinien odwiedzić Barcelonę. Każdy, kto kocha wino, powinien odwiedzić Barcelonę. Każdy, kto kocha słońce, powinien odwiedzić Barcelonę. Jest tyle powodów, aby odwiedzić to miasto, że trudno zrozumieć ludzi, którzy tam jeszcze nie byli.

Stolico Katalonii – przybywamy!

Do Barcelony możemy bezpośrednio dolecieć z Polski za nieduże pieniądze. To pierwszy plus, który powinien skusić nas do odwiedzenia tego pięknego miasta, ale nie jedyny. Jest ich cała masa. Jednym z nich jest wino i świetne jedzenie. Hiszpania jest znana na całym świecie z dobrego wina. Dlatego warto popróbować tam różnych szczepów, aby wybrać ten, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Możemy także oczywiście eksperymentować z wytrawnością wina. Jeśli chodzi o jedzenie, to w tej części Europy królują pyszne ryby i owoce morza. Musimy także spróbować słynnej paelli. Hiszpanie serwują ją na wiele sposobów.

Zwiedzanie Barcelony

Miasto jest królestwem budynków projektu Gaudiego. Powinniśmy zatem udać się do słynnej Sagrady Familii, aby podziwiać olśniewające rzeźby i ornamenty. Warto skierować swe kroki także do Parku Güell, gdzie znajduje się najdłuższa ławka na świecie. W mieście możemy zobaczyć jeszcze Casa Mila i inne dowody na to, że Gaudi był magikiem i geniuszem w swym fachu. Fani piłki nożnej z pewnością chcieliby udać się na Camp Nou, czyli stadion słynnej FC Barcelona. Można tam odwiedzić muzeum poświęcone futbolowi i jego wielkim gwiazdom. Dla osób, które lubią po prostu powłóczyć się po mieście, na pewno ważną ulicą będzie La Rambla. To tam tętni nocne życie. W licznych kawiarniach turyści i tubylcy siedzą do późnych godzin. Słychać śmiech i rozmowy we wszystkich językach świata. Dla miłośników malarstwa ważnym punktem na mapie będzie pewnie Muzeum Pabla Picassa, gdzie będziemy mogli podziwiać jego prace.

Spacer wieczorową porą

Barcelona to idealne miejsce dla tych, którzy chcą poczuć klimat południa. Ludzie żyją tu nocą, a wiele kawiarni czy restauracji przeżywa prawdziwe oblężenie dopiero po 21.00. Może się to wydawać dla nas dziwne. Jednak musimy pamiętać, że Hiszpania leży w zupełnie innej strefie klimatycznej. Jest tam po prostu ciepło. Dlatego możemy na przykład oglądać fantastyczną Magiczną Fontannę przy schodach prowadzących do Montju?c.

W Barcelonie jest tak wiele pięknych miejsc do odkrycia, że zapewne nie wystarczy nam jeden pobyt, aby wszystko zobaczyć. Dlatego z pewnością zechcemy wracać tam regularnie.