Latanie jest naprawdę przyjemną sprawą

Któż w XV wieku mógłby przypuszczać, że człowiek będzie w stanie wznieść się w przestworza jak ptak. Może tylko Leonardo da Vinci, który o tym marzył i tworzył prototypy pierwszych skrzydeł i maszyn latających. W dzisiejszych czasach na szczęście latać może już każdy.

Stach ma zawsze wielkie oczy

Nie ma sensu bać się latania. To naprawdę najbezpieczniejszy środek transportu. Ci, którzy twierdzą inaczej i sieją w naszej głowie zamęt, powinni spojrzeć w statystyki. Owszem, katastrofy powietrzne są dość spektakularne, dlatego pokazuje się je we wszystkich telewizjach świata, ale są bardzo rzadkie. Dlatego warto podejść do sprawy racjonalnie i po prostu wsiąść do samolotu. Najpierw na jakąś krótką trasę. Okaże się wówczas, że nie było się czego bać, a my sami wyolbrzymialiśmy tylko swój strach.

Podróżowanie samolotem — praktyczne rady

Mimo tego, że lot samolotem to nie egzamin na studiach to warto się do niego przygotować. Po pierwsze, musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio się nawadniać. Zatem potrzebujemy w samolocie mieć butelkę wody. Najlepiej będzie, jeśli kupimy ją na lotnisku i regularnie będziemy wypijać jej zawartość. To ważne, ponieważ unikniemy w ten sposób bólu głowy po wylądowaniu i ziemistej cery. Chcemy przecież urlop w innym kraju rozpocząć rześcy, a nie zmęczeni i odwodnieni. Jeśli nasza podróż będzie trwać dłużej niż 2-3 godziny, to warto pomyśleć o zabraniu ze sobą jakiejś interesującej książki lub zaktualizować ulubioną playlistę w telefonie. Ci, którzy będą podróżować w nocy i chcieliby się wyspać, powinni spakować do bagażu podręcznego 4 bardzo istotne rzeczy: zatyczki do uszu, opaskę na oczy, poduszkę podróżną i cienki kocyk. Dzięki nim będzie nam ciepło i wygodnie, ale także uda nam się odseparować od świata zewnętrznego. Wtedy łatwiej zaśniemy i rano po wylądowaniu będziemy wypoczęci. Jeżeli nasza podróż będzie dłuższa, to warto ubrać się luźno. Kobiety powinny z pewnością zrezygnować z obcisłych spodni czy spódnic oraz z wysokich obcasów. Podczas lotu zwykle puchną nogi. Dlatego właśnie lepiej zrezygnować z eleganckich, ale niewygodnych strojów. Nawet jeśli wydaje nam się to dziwne, to po wylądowaniu potwierdzimy, że była to najlepsza decyzja. Warto także zrezygnować z makijażu i nałożyć na twarz grubą warstwę nawilżającego kremu. Jeśli kobiety się wahają i wstydzą tak pokazać przy ludziach, to mogą spojrzeć na Koreanki. Trzeba brać przykład z kobiet, które opanowały pielęgnację twarzy do perfekcji.