First Minute kontra Last Minute – planowanie

Planowanie wakacji dla wielu jest procesem obowiązkowym, za którego biorą się jak tylko na horyzoncie pokażą się pierwsze przebłyski wiosny. Tak spore wyprzedzenie daje nam ogromne możliwości i daje czas na załatwienie wielu spraw. Są jednakże też i takie osoby, które nie wiedzą gdzie pojechać, aż jest niemal juz za późno na podjęcie decyzji. Niezależnie jednak, który typ osoby z wymienionych reprezentujesz, dla obu tych przypadków powstały specjalne oferty podróży, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej.

Wcześnie zaczynasz? Spójrz na oferty „First Minute”!

Każdy z nas słyszała o ofertach typu „Last Minute” – nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że ów typ wybrania podróży, np z polskie linie lotnicze lot, ma swój przeciwstawny odpowiednik, czyli „First Minute”. Jak sama nazwa wskazuje, oferty tego rodzaju to pierwsze, jakie pokazują się w konkretnym roku. Są one przeznaczone dla osób, które najczęściej planowały konkretny wyjazd już rok wcześniej, lecz z jakichś powodów nie dały rady pojechać. Oferty „First Minute” pozwalają nam od razu zarezerwować „zaległe” miejsca, które chcieliśmy obejrzeć. Oczywiście ów typ oferty jest też doskonały dla tych, którzy po prostu wiedzą od razu, czego chcą. Warto nadmienić, że oferty typu „First…” różnią się trochę od tych zwykłych – podobnie jak te typu „Last…”, wyróżniają się innymi cennikami i przede wszystkim mają o wiele szerszy margines wyboru, gdyż jak wiemy pojawiają się one zaraz na początku danego sezonu, kiedy większość osób jeszcze się namyśla „co zrobić?”.

Oferty „Last Minute” – czyli, takie dla niezdecydowanych

Tak jak w przypadku ofert „First Minute” – te rodzaju „Last…” rządza sie swoimi prawami. O jednym jednakże należy przy nich pamiętać – słowo „Last” oznacza dokładnie „ostatni” i w taki sposób należy rozumieć ten rodzaj ofert. Kiedy widzimy ów dopisek przy ofertach, oznacza to kilka rzeczy. Przede wszystkim to, że dana oferta jest na wykończeniu – oznacza to, że miejsc już niemal nie ma. Zwykle pozostają w takich przypadkach dwa, góra trzy wolne, które bardzo szybo zostają „wypełnione” – dlaczego? Gdyż ów dopisek oznacza także, że cena za miejsce znacznie spadła. Oferty „Last Minute” mają spore ograniczenia – głównie jeśli chodzi o liczbę osób, które można ze sobą zabrać (miejsc może być za mało), lecz z powodu sporych obniżek cen tego typu oferty cieszą się sporym powodzeniem, głównie wśród osób, które nie planują wakacji wcale. Takie „pójście na żywioł” jest idealne, kiedy na wyjazd planujemy udać się w pojedynkę – jeśli jednak chcemy wyjechać w grupie, plan jest najrozsądniejszym wyjściem, by wszystko wyszło bez problemów.