Nowy Jork — The Big Apple wzywa

Nowy Jork nie jest stolicą Stanów Zjednoczonych, ale zdecydowanie jest najbardziej popularnym miastem w USA. Każdy, kto leci do Nowego Świata, chce odwiedzić Wielkie Jabłko, jak nazywają miasto mieszkańcy.

Nowy Jork fascynuje

Nowy Jork był niejednokrotnie bohaterem wielu filmów i seriali. Nie sposób nie zauważyć, że niemal wszystkie filmy Woody’ego Allena kręcone są w tym mieście i jest on niejako ważnym elementem, a nie tylko tłem. Również kultowy swego czasu Seks w Wielkim Mieście skupia się na urokach miasta. Te i wiele innych przykładów są dowodem na to, że Nowy Jork fascynuje wszystkich od wieków (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-nowego-jorku). Był również marzeniem wielu ludzi w Europie. Młodzi chcieli się tam przenieść i rozpocząć nowe życie w Ameryce. Niekiedy całe rodziny czy wioski składały się na bilet na statek.

Miasto nigdy nie zasypia

Nowy Jork jest miastem wielokulturowym. Na ulicy możemy usłyszeć języki ze wszystkich stron świata. O każdej godzinie w ciągu doby możemy znaleźć otwarte knajpki czy restauracje. Właściciele są przecież nastawieni na to, aby dogodzić swym klientom. Skoro do miasta przyjeżdża każdego roku ogromna ilość turystów, to każdy chce zapewnić im odpowiednią ilość atrakcji. Dlatego nawet w środku nocy możemy spotkać ludzi w siłowniach lub jeżdżących na rowerze po najsłynniejszym parku na świecie — po Central Parku.

Co warto zwiedzić w Nowym Jorku?

Nowy Jork ma wiele słynnych budowli. Jedną z nich jest Empire State Building, który posiada taras widokowy. Możemy kupić bilet i wyjechać windą na jeden z dwóch tarasów widokowych — na 86. lub 102. piętrze. Widok z góry jest niesamowity. Po prostu zapiera dech w piersiach. A jakie wychodzą stamtąd zdjęcia! Rewelacja. Będą się nad nimi zachwycać wszyscy znajomi. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest oczywiście słynna Statua Wolności, którą w 1886 roku podarowali Amerykanom Francuzi. Do 2001 roku bardzo znanymi budynkami były Bliźniacze Wieże World Trade Center. Po ogromnej tragedii, jaką był atak terrorystyczny, dziś na miejscu wież znajduje się muzeum pamięci. Piękne miejsce, gdzie w spokoju można kontemplować ważne dla ludzkości sprawy pokoju i tolerancji. Wzruszający hołd złożony ofiarom i ich rodzinom.

Jakie muzea warto odwiedzić?

Jeśli ktoś lubi sztukę nowoczesną, to powinien wybrać się w Nowym Jorku do Muzeum Guggenheima. Jeśli wolimy coś bardziej tradycyjnego, to warto wybrać się do MoMA, gdzie znajdują się dzieła tak wielkich mistrzów, jak Vincent van Gogh czy Cloud Monet. Dla osób, które zafascynowane są dziejami ziemi i dla wszystkich dzieci z pewnością interesujące będzie Muzeum Historii Naturalnej, gdzie w holu znajduje się ogromny szkielet dinozaura.