Podróżowanie samolotem jest szybkie i przyjemne

Choć niektórzy boją się podróżować, to wszyscy zgodnie przyznają, że jest to najbezpieczniejszy rodzaj transportu. W porównaniu z wypadkami drogowymi, które zdarzają się co kilka minut, to katastrofy lotnicze są dość rzadkie, choć na pewno bardziej spektakularne i medialne.

Nie taki diabeł straszny…. czyli jak szczęśliwie dolecieć do celu

Latania nie warto się bać. Są nawet tacy, którzy bardzo to lubią. Po prostu wiedzą jak przygotować się do podróży samolotem (PLL LOT). Wystarczy znać kilka podstawowych zasad, aby przetrwać każdy lot i nie wyglądać po wylądowaniu jak zombie. To dość proste. Gotowi? Zatem zaczynami:

1. Weź ze sobą dobrą książkę lub ulubioną muzykę — nawet nie zauważysz, gdy minie kilka godzin loty, ponieważ wciągnęły Cię losy ulubionego bohatera.

2. Nie zapomnij spakować do bagażu podręcznego poduszki, opaski na oczy i zatyczek do uszu. Nawet jeśli teraz wydaje Ci się to głupie, to w samolocie podziękujesz w duchu za tę radę. Wszystkie te trzy rzeczy pozwolą Ci się odciąć od świata zewnętrznego i spokojnie zasnąć.

3. Ubierz się jak najwygodniej jak to tylko możliwe. Zrezygnuj z obcisłych ciuchów i wysokich obcasów, tym bardziej że podczas długiej podróży puchną nogi.

4. Pij dużo wody — serio. Wody, a nie wysokoprocentowych drinków. W samolocie powietrze jest suche, zatem nasz organizm może się odwodnić. Widać to będzie najbardziej na twarzy, gdyż pewnie będziemy mieli ziemistą twarz i podkrążone oczy. Może nas także boleć gardło. Zatem kupmy na lotnisku dużą butelkę wody mineralnej i nawadniajmy się regularnie.

5. Szukaj dobrego miejsca. Tu sprawa jest dość skomplikowana. Jeśli chcemy siedzieć przy oknie, to będziemy musieli przeciskać się do przejścia, gdy zechcemy iść do toalety. Jeśli wybierzemy miejsce przy przejściu, to będziemy mieć więcej miejsca na nogi, ale co chwilę będziemy musieli stawać, aby przepuścić kogoś z miejsca przy oknie lub tego pośrodku. Jeśli chcemy uniknąć hałasu, nie wybierajmy miejsc przy toaletach. Dużo miejsca na nogi mają zwykle siedzenia przy skrzydłach.

6. Kobiet tyczy się jeszcze jedna rada — nie maluj się. Daj twarzy oddychać i odpocząć. Tym bardziej że suche powietrze i tak mocno doświadczy Twoją cerę. Zamiast makijażu nałóż na twarz mocno nawilżający krem. Koreanki, znane na całym świecie ze swej urody, nakładają na twarz na czas lotu maseczki i nie wstydzą się tego! Weź z nich przykład.

I co najważniejsze — uzbrójmy się w uśmiech i sporą dawkę cierpliwości. Wszystko da się przeżyć!