Przewóz psa samolotem

Czas wakacyjnych podróży to również dla tych z nas, którzy mają swoje domowe zwierzątka, czas dylematów – co zrobić z psem, kotem czy chomikiem w czasie, kiedy my wyjeżdżamy na wakacje? Oczywiście rozwiązań jest sporo, jednak warto dobrze przemyśleć tę kwestię po to, aby zaoszczędzić swojemu pupilowi niepotrzebnego stresu. Dzisiaj przyjrzymy się poszczególnym możliwościom i sprawdzimy, jakie wady, a jakie zalety mają konkretne z nich.

Podróż samolotem ze zwierzakiem

Przede wszystkim taka podróż nie zawsze jest możliwa – wszystko zależy przede wszystkim od wielkości zwierzęcia oraz od regulacji konkretnych linii lotniczych. Zatem zanim zaplanujecie wakacje ze swoim pupilem, sprawdźcie najpierw, czy w ogóle możecie mu zafundować podróż samolotem. Niektóre linie lotnicze nie zgadzają się na przewóz zwierząt w ogóle, a niektóre przewożą je jedynie w luku bagażowym – zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania, bo jest ono bardzo traumatyczne dla zwierząt. Oczywiście jeżeli nie macie wyjścia i musicie przewieźć zwierzaka w inne miejsce, jednorazowo możecie skorzystać z możliwości takiej podróży, jednak w przypadku wakacyjnych wyjazdów raczej lepiej sobie to odpuścić.

Zaufana osoba

Najlepiej jeśli macie kogoś zaufanego, komu możecie zostawić swoje zwierzę na czas Waszego wyjazdu. Jeżeli zwierzak zna tę osobę i jest już do niej przyzwyczajony, raczej nie powinien zbyt mocno odczuć Waszego braku przez te kilka wakacyjnych dni. Pamiętajcie, aby zostawić zaufanej osobie ulubione zabawki Waszego zwierzęcia, karmę dla niego, a także wszelkie dokumenty niezbędne podczas wizyty u weterynarza – na wypadek gdyby w czasie Waszej nieobecności zwierzakowi coś się stało. Pamiętajcie, że przezorny zawsze ubezpieczony!

Hotel dla zwierząt

Jeżeli nie macie nikogo zaufanego, możecie skorzystać z hotelu dla zwierząt. Oczywiście Waszemu pupilowi nie będzie tam tak komfortowo jak u Waszej mamy, jednak i tak jest to lepsze rozwiązanie niż podróż samolotem w luku bagażowym. Zanim zdecydujecie się na konkretny hotel, sprawdźcie dokładnie w internecie opinie na jego temat. Najlepiej wybrać taki hotel dla zwierząt, który został już sprawdzony przez któregoś z Waszych znajomych (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/). Przed wyjazdem postarajcie się zajrzeć tam przynajmniej raz – najlepiej w takiej sytuacji zabrać ze sobą od razu Wasze zwierzę, aby mogło przyzwyczaić się do nowego miejsca. Jeżeli wybierzecie dobry hotel, Waszemu pupilowi na pewno nie stanie się krzywda podczas Waszej nieobecności w kraju.