Wrocław – piękne miasto nad Odrą

Każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien wybrać się do Wrocławia. To miasto jest pełne uroku – na pewno od razu się w nim zakochamy i wielokrotnie będziemy chcieli wracać.

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?

Od jakiegoś czasu Wrocław stara się w mądry sposób dogonić takie turystyczne giganty jak Kraków czy Warszawa. I mimo tego, że na początku nikt nie dawał im zbytnio szans na powodzenie, to jednak trud opłacał się. Miasto jest coraz częściej i chętniej odwiedzane przez polskich i zagranicznych turystów. Włodarze postawili na rozsądny i długofalowy rozwój. Wrocław ma dziś do zaoferowania sporą sieć hoteli i hosteli w różnych cenach. Każdy turysta z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ponadto, znajdziemy tu parkingi oraz dobry transport publiczny. Autobus miejski dojeżdża nawet na lotnisko. W samym centrum natomiast czeka na nas moc atrakcji. Latem na Rynku możemy podziwiać spektakl wodno-świetlny, na pięknej fontannie. Na dodatek, możemy odbyć przemiły spacer wśród starych i klimatycznych uliczek. Na koniec możemy odpocząć na jednej z wysp na rzece, gdzie ludzie dość często urządzają pikniki na trawie. Wieczorem możemy posilić się w jednej z wielu wrocławskich restauracji. Pod względem gastronomicznym miasto rozwija się wyjątkowo dobrze. Będziemy mogli spróbować tu specjałów z całego świata lub z kuchni regionalnej – wybór należy oczywiście do nas.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław jest znany jako miasto krasnali. I faktycznie – możemy je tu spotkać niemal na każdym kroku. Są urocze i wszyscy z chęcią robią sobie z nimi zdjęcia. W punkcie informacji turystycznej możemy otrzymać mapę, dzięki której odnajdziemy wszystkie krasnale. Zabawa ta spodoba się nie tylko dzieciom. Oczywiście Wrocław to nie tylko krasnale. Z dziećmi możemy wybrać się także do Afrykarium (Oceanarium). To rewelacyjna okazja, aby poznać świat zwierząt i móc oglądać je z bliska w ich naturalnym środowisku. To najfajniejsza lekcja biologii dla naszych maluchów. Dorośli z pewnością powinni zobaczyć także Panoramę Racławicką, która jest długa na 114 metrów i wysoka na 15 metrów. Robi to niesamowite wrażenie nawet na tych osobach, które nie są miłośnikami dzieł historycznych. W mieście warto również zajrzeć do gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, Pałacu Królewskiego i Katedry (https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-wroclawia). Miłośnicy architektury zainteresowani z pewnością będą wrocławskim dworcem kolejowym, który jest perłą angielskiego neogotyku.

Wrocław z pewnością skradnie nasze serca, ponieważ jest to piękne i interesujące miasto.